Warszawa. Prokuratorka broniła kościoła na Placu Trzech Krzyży. Razem ze strażą nacjonalistów

Prokuratorka z warszawskiej Prokuratury Regionalnej brała udział w zgromadzeniu Straży Narodowej na schodach przed kościołem św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w stolicy - informuje TVN24.

Przed warszawskimi kościołami gromadzą się członkowie samozwańczej Straży Narodowej, którą zorganizował Robert Bąkiewicz, szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W takiej grupie została zauważona prok. Marta Choromańska. O sprawie TVN24 został powiadomiony przez jednego z prawników, który, choć chce pozostać anonimowy, przekazał fotografię.

Obecność prokuratora jednostki wysokiego szczebla w takich okolicznościach bardzo mnie zaskoczyła. Choćby dlatego, że prokurator, która byłaby świadkiem jakiegoś zdarzenia, nie mogłaby prowadzić później postępowania

- powiedział adwokat. Zdjęcie, które wykonał prawnik, dziennikarze pokazali jeszcze kilku prokuratorom. Rozpoznali oni Martę Choromańską.

Prokurator nie odpowiada

Reporter TVN24 zapytał prok. Choromańskiej, czy broniła kościoła na placu Trzech Krzyży przed protestującymi.

A czy pan pyta mnie jako Martę Choromańską, czy jako prokuratora Prokuratury Regionalnej?

- odpowiedziała i odesłała z pytaniami do rzecznika prokuratury.

Prok. Marta Choromańska znana jest m.in. z umorzenia jednego z wątków dotyczących kontrowersyjnych głosowań w Sali Kolumnowej oraz udziału w śledztwie dotyczącym GetBack - podaje TVN24.

Zobacz wideo Morawiecki apeluje o koniec protestów w obliczu wzrostu zakażeń: Niech gniew i niechęć skupia się na mnie, na politykach
Więcej o: