Pogoda na dziś - piątek 30 października. W całym kraju pochmurno, na zachodzie i południu sporo deszczu

Pogoda na dziś - piątek 30 października. Synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane i duże, które będzie utrzymywało się niemal przez cały dzień. Dodatkowo deszcz przewidywany jest w całej zachodniej i południowej części kraju.
Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

W piątek temperatury będą nieco niższe, niż w ostatnich dniach. Termometry pokażą maksymalnie od 9 do 13 stopni.

Temperatura. W Zielonej Górze będzie dziś najcieplej

Najniższa temperatura prognozowana jest w Białymstoku, Kielcach i Łodzi, gdzie będzie maksymalnie 9 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w województwach warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, mazowieckim, lubelskim, małopolskim, śląskim i opolskim. 11 stopni pokażą termometry w Rzeszowie i Gdańsku. Nieco cieplej, do 12 stopni, będzie natomiast w Szczecinie i Wrocławiu. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa lubuskiego. Tam będzie maksymalnie do 13 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 30 października.Pogoda na dziś - piątek 30 października. gazeta.pl

Opady. Sporo deszczu w całej zachodniej i południowej Polsce

W pierwszej części dnia większe rozpogodzenia zapowiadane są w południowej Polsce. Później zachmurzenie umiarkowane i duże obejmie już wszystkie regiony, by pod wieczór znowu zaczęło przejaśniać się na północy kraju. Meteorolodzy prognozują deszcz w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim i podlaskim. W nocy z piątku na sobotę intensywne opady spodziewane są także na Podkarpaciu. Wiatr na ogół słaby, w południowo-zachodniej części kraju może wiać w porywach do 45 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.