Dziennikarka TVP 3 rezygnuje z pracy. Kilka dni wcześniej poparła Strajk Kobiet

Żaneta Rosińska, dziennikarka TVP 3 Poznań, po niemal czterech latach pracy zdecydowała się na odejście z telewizji publicznej. Przed złożeniem wypowiedzenia postanowiła wesprzeć protesty kobiet sprzeciwiające się wyrokowi TK ws. przepisów aborcyjnych.

"Dziś złożyłam rezygnację z pracy w TVP 3 Poznań. Obowiązuje mnie jeszcze miesięczny okres wypowiedzenia. Cieszę się, że mogłam tam poznać osoby, których poglądy są podobne do moich" – napisała Żaneta Rosińska w mediach społecznościowych.

Dziennikarka TVP złożyła wypowiedzenie. W mediach społecznościowych poparła Strajk Kobiet

Na parę dni przed ogłoszeniem decyzji o odejściu z pracy, dziennikarka dodała do swojego zdjęcia w mediach społecznościowych charakterystyczną błyskawicę, która stała się symbolem Strajku Kobiet.

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej wydał wyrok uznający tzw. przesłankę embriopatologiczną dokonania aborcji za niekonstytucyjną. Decyzja TK oznacza ograniczenie prawa do aborcji. Po publikacji wyroku TK w Dzienniku Ustaw, zabieg przerywania ciąży będzie możliwy w Polsce tylko w przypadku zagrożenia dla życia kobiety oraz gwałtu.

Andrzej Duda odniósł się do aborcji i protestów w PolsceDuda zabrał głos ws. wyroku TK. Nagle do rozmowy włączyła się jego żona

 

Dziennikarka była związana ze stacją TVP 3 Poznań od lutego 2017 r. Prowadziła m.in. program "Witaj Wielkopolsko" oraz prezentowała pogodę. Wcześniej przez 6 lat była związana z poznańską Telewizją WTK. Prowadziła w niej programy "Top Miejsca" oraz "Na Zdrowie".

Zobacz wideo Rudzińska-Bluszcz: Zadaniem organów państwa powinno być tonowanie nastrojów społecznych
Więcej o: