O. Szustak o instytucji Kościoła w Polsce: Płonie w Bogu ogień, żeby wypalić to plugastwo

Dominikanin Adam Szustak skomentował trwające od tygodnia w całej Polsce protesty w sprawie orzeczenia TK. Duchowny podkreślił, że protestujący "nienawidzą Kościoła", po czym dodał, że - według niego - Kościół całkowicie utracił swój autorytet. - I bardzo dobrze. Bo ten autorytet budowany na układach, polityce i statusie społecznym to wszystko musi w gruzy upaść - powiedział.

O. Adam Szustak to duchowny rzymskokatolicki należący do zakonu dominikanów, ale również youtuber znany z komentowania tematów związanych z wiarą. W swoim najnowszym filmie na kanale "Langusta na Palmie" opowiedział, co myśli na temat protestów w obronie praw kobiet. Duchowny podkreślił, że protestujący mają dość Kościoła, który przestał być ewangeliczny. - Nie twierdzę, że robią to w dobry sposób. Nie twierdzę, że środki, którymi się posługują, są właściwe. Ci ludzie, można powiedzieć, nienawidzą Kościoła - powiedział.

Dominikanin o. Szustak: Bóg rękami bezbożnych chce oczyścić swój Kościół

- Ale uwaga! Ja też nienawidzę tego Kościoła. W sensie tego, nie Kościoła w ogóle. Tego Kościoła, który stał się absolutnie jakąś ladacznicą polityczną - podkreślił. O. Szustak dodał, że według niego Kościół wmieszał się w politykę, a to musi doprowadzić do jego upadku.

Andrzej Duda odniósł się do aborcji i protestów w PolsceDuda zabrał głos ws. wyroku TK. Nagle do rozmowy włączyła się jego żona

- Nie mówię, że to, co widzę, mi się podoba, nie mówię, że nie płacze mi serce, kiedy widzę, w jaki sposób się mówi o Kościele. Ale to jest prawdziwe, ten Kościół musi runąć. Chodzi mi o tę wersję, która przestała być ewangeliczna - stwierdził.

- Mam takie zdanie w głowie, że Bóg rękami bezbożnych chce oczyścić swój Kościół, bo może tak właśnie jest. Tak po ludzku jest we mnie jakieś przerażenie, że Kościół całkowicie stracił już autorytet. I bardzo dobrze. Bo ten autorytet budowany na układach, polityce i statusie społecznym to wszystko musi w gruzy upaść, rozwalić w pył, żeby nie został kamień na kamieniu - tłumaczył Szustak.

Stopklatka z filmu, na którym nagrano potrącenie dwóch uczestniczek poniedziałkowego protestu na ul. Puławskiej.Strajk kobiet. Funkcjonariusz ABW, który potrącił kobiety, nie usłyszy zarzutów

Strajk kobiet w Polsce. O. Szustak: Płonie w Bogu ogień, żeby wypalić plugastwo Kościoła

- Jestem zdecydowanie przeciwnikiem wszelkiej aborcji. Dlatego, że tak mnie uczy pan Jezus. Chciałbym, żeby nigdzie na świecie żadne nienarodzone dziecko z jakiegokolwiek powodu nie traciło swojego życia (…). Dla mnie wprowadzanie lub niewprowadzanie ustawowego zakazu nic nie zmienia, bo to wszystko dzieje się w sercach ludzi - tłumaczył swoje stanowisko ws. aborcji o. Szustak.

 

- Jak patrzę na to, co się dzieje i to z każdej strony. W obłudzie i zakłamaniu tego rządu, w oszołomstwie i totalnym pomyleniu opozycji. Oglądałem dzisiaj może przez siedem minut transmisję z Sejmu. To jest nie do oglądania z żadnej strony - dodał.

- Staję przed wami jako świadek nadziei. Nie lękajcie się, nie bójcie się. (…) Nic nie może nas odłączyć od miłości Chrystusa, która jest nam dana. Nic nas nie odłącza od miłości Boga, która jest nam dana w Chrystusie (…). Mam przekonanie, że w panu Bogu zapłonął ogień, który wreszcie zniszczy Kościół. Jestem przekonany, że płonie w Bogu ogień, żeby wypalić plugastwo Kościoła - powiedział o. Szustak, parafrazując fragment Dziejów Apostolskich.

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński w Sejmie: Rozwalacie Polskę! Jesteście przestępcami!
Więcej o: