Rafał Trzaskowski reaguje na oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. "Wie, że przegra"

Oświadczenie wygłoszone we wtorek przez Jarosława Kaczyńskiego odbija się szerokim echem, także w świecie polityki. Skomentować je postanowił m.in. prezydent Warszawy i lider ruchu Wspólna Polska Rafał Trzaskowski, który nazwał prezesa PiS "skrajnie cynicznym człowiekiem, pozbawionym jakichkolwiek zasad".

W treści wtorkowego wystąpienia Kaczyński odniósł się między innymi do sytuacji obywateli biorących udział w masowych protestach w całej Polsce w związku z decyzją Trybunały Konstytucyjnego ws. przepisów aborcyjnych. - Mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają, ale także ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa - mówił prezes PiS.

Strajk kobietW tym miejscu miał być tekst informacyjny, ale strajkujemy!

Rafał Trzaskowski reaguje na wystąpienie Kaczyńskiego. "Niszczy resztki zaufania"

Stanowczą odpowiedź na oświadczenie Kaczyńskiego wygłosił Rafał Trzaskowski. "Jarosław Kaczyński właśnie postanowił dolać oliwy do ognia. Skrajnie cyniczny człowiek, pozbawiony jakichkolwiek zasad, najpierw rozpętał piekło w środku epidemii, a teraz eskaluje konflikt. Tylko desperat nakazuje figurantom podejmować tak kontrowersyjne i haniebne decyzje w tak trudnym czasie. W oczach naczelnika widać było dziś zmęczenie, zrezygnowanie i strach. Wie, że przegra" - czytamy oświadczeniu prezydenta Warszawy zamieszczonym na Facebooku.

W dalszej części wpisu były kontrkandydat Andrzeja Dudy w tegorocznych wyborach prezydenckich odniósł się do kwestii religijnej. "Za jednym zamachem Jarosław Kaczyński niszczy resztki zaufania dla instytucji, porządek prawny i szarga resztki autorytetu kościoła. Po raz kolejny wciągając go w sam środek raniącego wszystkich konfliktu politycznego" - napisał Trzaskowski.

Trzaskowski uważa, że Kaczyńskiemu "nie będzie łatwo uciec od odpowiedzialności"

Jeden z głównych liderów opozycji wskazał również, że "nikt w obozie władzy nie ma krztyny kręgosłupa, rozsądku czy empatii". Zdaniem Rafała Trzaskowskiego, politycy ze Zjednoczonej Prawicy w swoich działaniach kierują się przede wszystkim "strachem przed władcą absolutnym".

Monika Jaruzelska odpowiada na oświadczenie Jarosława KaczyńskiegoJaruzelska zareagowała na wystąpienie Kaczyńskiego. Zamieściła wideo z ojcem

Na koniec stwierdza, że prezes Prawa i Sprawiedliwości powinien odpowiedzieć za wszystko, co obecnie dzieje się w Polsce. "Tym razem Kaczyński nie jest zwykłym posłem. Jest wicepremierem odpowiedzialnym za, o ironio, bezpieczeństwo. To znaczy, że nie będzie mu tak łatwo uciec od odpowiedzialności za całe to szaleństwo" - czytamy.

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński: Demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi. Państwo ma prawo, ale też obowiązek przeciwstawiania się takim wydarzeniom