Prokuratura chce aresztu dla 25-letniej uczestniczki protestu. "Występek o charakterze chuligańskim"

Prokuratura chce aresztu tymczasowego dla 25-letniej Izabeli O., uczestniczki protestu w Warszawie. Według śledczych była w grupie osób, które rzuciły racą w stronę funkcjonariuszy ochraniających kościół na pl. Trzech Krzyży. Jeden z policjantów odniósł obrażenia.

Prokuratura Rejonowa Warszawa- Śródmieście poinformowała o skierowaniu wniosku o areszt tymczasowy wobec 25-letniej Izabeli M., która podczas protestu przez kościołem św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży "zraniła policjanta racą". Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Wówczas przedstawiciele środowisk narodowych starli się z protestującymi w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Policja oddzielała ich od siebie kordonem, doszło do przepychanek.

Zobacz wideo Kaczyński atakuje protestujących. Ścigaj: To dolewanie oliwy do ognia

Prokuratura chce aresztu dla 25-latki. "Występek o charakterze chuligańskim"

- Prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec kobiety tymczasowego aresztowania - powiedziała cytowana przez Polsat News rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz. Kobieta usłyszała już zarzuty - dotyczą one "udziału w zbiegowisku" oraz czynnej napaści na funkcjonariusza. - Czyn ten został zakwalifikowany jako występek o charakterze chuligańskim - poinformowała rzeczniczka prokuratury.

***

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.