Monika Jaruzelska zareagowała na wystąpienie Kaczyńskiego. Zamieściła wideo z nagraniem ojca

Od wczoraj w sieci spore poruszenie wywołuje oświadczenie Jarosław Kaczyńskiego, w którym skomentował masowe protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Kilka godzin po publikacji materiału do wystąpienia prezesa PiS odniosła się Monika Jaruzelska.

Prezes PiS powiedział m.in., że wyrok TK stał się "pretekstem do gwałtownych wystąpień". - Wystąpień, które przebiegają w szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii COVID-19, mamy stan, w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej pięciu osób są zakazane, mamy stan, w którym te demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi - powiedział Jarosław Kaczyński. Szef PiS wzywał też członków i zwolenników Prawa i Sprawiedliwości do ochrony kościołów.

Strajk kobietW tym miejscu miał być tekst informacyjny, ale strajkujemy!

Monika Jaruzelska komentuje oświadczenie Kaczyńskiego. Odwołuje się do swojego ojca

Wystąpienie Kaczyńskiego spotkało się również z szeregiem komentarzy publikowanych w mediach społecznościowych. Swoją opinią podzieliła się m.in. Monika Jaruzelska, córka gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

We wpisie na Twitterze Jaruzelska zamieściła fotografię z pamiętnym przemówieniem swojego ojca, wygłoszonym w chwili wprowadzenia 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego w Polsce. "Ku przestrodze... Tylko, że wtedy nie byliśmy w pełni suwerennym Państwem" - dopisała. 

Czytaj więcej: 

- Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie z "kotwicą" Polski Walczącej w klapie. Powstańcy oburzeni 
- Ani pół kroku wstecz. Kaczyński wydał rozkaz: idziemy na pełne zwarcie [ANALIZA] 
- Morawiecki o protestach: Skala agresji i mowy nienawiści nie da się niczym uzasadnić

Zobacz wideo Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji
Więcej o: