Ruda Śląska. Zorganizowali imprezę plenerową. Zabawę przerwała policja [WIDEO]

Policjanci z Rudy Śląskiej w niedzielny wieczór przerwali imprezę plenerową, w której udział wzięło kilkanaście osób. Uczestnicy nie zachowywali jakichkolwiek środków ochrony i dystansu. W związku z organizacją zgromadzenia, udziałem w nim oraz posiadaniem narkotyków zatrzymanych zostało sześć osób.

Nielegalna impreza została zorganizowana w okolicy nieużytków na terenie rudzkiej dzielnicy Kochłowice, zaledwie kilkaset metrów od zabudowań mieszkalnych. Z miejsca zdarzenia dochodziły odgłosy muzyki, wskutek czego sprawą zainteresowali się rudośląscy policjanci.

Ruda Śląska. Funkcjonariusze przerwali imprezę. Sześć osób, w tym DJ zatrzymani

Po przybyciu na teren nieużytków funkcjonariusze szybko ustalili, że doszło do organizacji nielegalnej imprezy z udziałem kilkunastu osób. Podejrzenia mundurowych wzbudził fakt, że na ich widok większość obecnych na miejscu osób zaczęła uciekać.

Ostatecznie policjanci zatrzymali sześć osób, którymi byli mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina w wieku od 19 do 42 lat. Wśród nich był DJ odpowiedzialny za zorganizowanie imprezy.

Ruda Śląska. Zatrzymani usłyszeli zarzuty

Mundurowi zabezpieczyli sprzęt dyskotekowy oraz narkotyki, które mogły być rozprowadzane w trakcie imprezy. Po przesłuchaniu zatrzymanych sporządzone zostaną wnioski do sądu o ukaranie z udział w zgromadzeniu powyżej 5 osób oraz niestosowanie się do obowiązku przestrzegania obostrzeń. Mężczyzna odpowiedzialny za organizację imprezy usłyszał dodatkowo zarzut organizacji zgromadzenia i posiadania narkotyków.

Kolejnym krokiem śledczych jest ustalenie, czy wcześniej organizowane były podobne zabawy. Osoby, które nie stosują się do aktualnych przepisów, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami karnymi i finansowymi - przypominają mundurowi z Rudy Śląskiej.

Zobacz wideo Policjanci z Rudy Śląskiej przerwali plenerową dyskotekę
Więcej o: