Lubin. Pijany kierowca ciężarówki spowodował wypadek. Ułamki sekund dzieliły pieszego od tragedii [WIDEO]

Dolnośląska policja udostępniła nagranie z wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu w Lubinie. Kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z osobówką. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. W wypadku poszkodowany mógł zostać także pieszy, który kilka sekund przed zdarzeniem przechodził przez pasy.

Do wypadku doszło w poniedziałek 26 października około godziny 6:00 na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Hutniczą w Lubinie w województwie dolnośląskim. Kierowca ciężarówki, jadąc ulicą Hutniczą w kierunku alei Generała Maczka, nie ustąpił pierwszeństwa osobówce, która jechała ul. Jana Pawła II w kierunku centrum. W wyniku zderzenia ciężarówka uszkodziła dwa sygnalizatory i przewróciła się na bok na przeciwległym pasie ruchu.

Dolny Śląsk. Kierowca osobówki miał blisko promil alkoholu w organizmie 

Kierująca osobówką 45-latka i jej 18-letni syn trafili do szpitala. Kobieta była trzeźwa. Z kolei badanie stanu trzeźwości kierowcy ciężarówki wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. 37-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu funkcjonariusze przedstawią mu zarzuty dotyczące spowodowania zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości.

Zobacz wideo Lubin. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki spowodował wypadek. Ułamki sekund dzieliły pieszego od tragedii

"O wielkim szczęściu może mówić pieszy, którego ułamki sekund dzieliły od tragedii. Policjanci apelują o bezwzględną trzeźwość za kierownicą i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego" - napisano na stronie Dolnośląskiej Policji. Funkcjonariusze dodali, że na tym skrzyżowaniu sygnalizacja nie działa od 11 października, kiedy uszkodził ją pijany 21-letni kierowca.

Protesty po wyroku TK. Policjanci: Nie jesteśmy zbrojnym ramieniem rząduProtesty po wyroku TK. Policjanci: Nie jesteśmy zbrojnym ramieniem rządu

Więcej o: