Dolnośląskie. Owczarek kaukaski pogryzł 9-latkę. W ciężkim stanie trafiła do szpitala

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w Boguszowie-Gorcach w województwie dolnośląskim. 9-letnia dziewczynka została pogryziona przez owczarka kaukaskiego i z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana helikopterem do szpitala.

Jak podaje RMF FM, owczarek kaukaski był ze swoją opiekunką na spacerze w okolicach niedzielnego południa. Kobieta nie była jednak w stanie nad nim zapanować - pies wyrwał się jej z rąk i ruszył w stronę dziewczynki.

Dolnośląskie. Śmigłowiec LPR zagrał dziewczynkę do szpitala. Jej stan jest ciężki

Na miejsce zdarzenia została wezwana Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów, której zadaniem było zabezpieczenie lądowiska dla LPR. Na miejscu obecna była już załoga karetki pogotowia, która z poszkodowanym dzieckiem oczekiwała na przylot śmigłowca. Lądowisko zostało wyznaczone na stadionie w Gorcach, skąd 9-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Do podobnego zdarzenia kilka dni temu doszło w województwie łódzkim. Kobieta podjechała samochodem pod swój dom z synami w wieku 4 i 7 lat. Po wyjściu z auta, przez otwartą furtkę na posesję wbiegły cztery psy, które ich zaatakowały. Jeden z nich ugryzł młodszego z chłopców.

Z pomocą przybył ojciec chłopców, któremu udało się odgonić zwierzęta. Mężczyzna próbował porozmawiać z właścicielem psów, ale jak się okazało, był pijany. Poszkodowany 4-latek z ranami podudzia trafił do jednego z łódzkich szpitali.

Zobacz wideo W Warszawie trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "Wypier****ć!" [nagrania z Pl. Inwalidów i ul. Mickiewicza]
Więcej o: