Wrocław. Policjantka oklaskiwała protestujących. "Bije brawo demonstrującym, nie demonstrujących"

Do sieci trafiło nagranie z wrocławskiej manifestacji przeciwko orzeczeniu TK, na którym widać, jak policjantka bije brawo protestującym. "Bije brawo demonstrującym, nie demonstrujących" - skomentowała film jedna z użytkowniczek serwisu społecznościowego.

W sobotę po raz kolejny na ulice polskich miast wyszli protestujący przeciwko czwartkowemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkich wad płodu jest niezgodna z konstytucją. Demonstracja odbyła się m.in. we Wrocławiu. Jak podaje tamtejsza "Gazeta Wyborcza", wzięło w niej udział około trzech tysięcy osób, które poszły pod Archidiecezję Wrocławską i na bramie zawiesiły wieszaki.

"Bije brawo demonstrującym, nie demonstrujących"

Jeden z protestujących zamieścił nagranie z wrocławskiego protestu. Widać na nim, jak policjantka na służbie bije brawo demonstrantom, a oni w odpowiedzi także zaczynają klaskać.

Chyba jeden z najlepszych momentów manifestacji na wrocławskich ulicach. Pani Policjantka macha do nas i bije brawo. Ludzie machający i klaszczący z balkonów, kierowcy trąbiący na ulicach, wielka solidarność z kobietami

- napisał Przemysław Studziński, który zamieścił w sieci nagranie.

Film został wiele razy udostępniony. "Policjantka podczas demonstracji #piekłokobiet we Wrocławiu, bije brawo przechodzącym obok niej ludziom. Tak! Bije brawo demonstrującym, nie demonstrujących" - napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

Zobacz wideo Oto do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji. Salwador powinien być dla Polaków ostrzeżeniem
Więcej o: