Po wyroku TK będą protesty w kościołach. "Mówicie sukienkowym, co myślicie"

W niedzielę organizatorzy protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkich wad płodu jest niezgodna z konstytucją, planują wyrazić swoje oburzenie w polskich kościołach.

W piątkowym proteście w Warszawie brało udziało 10 tysięcy osób. Sobota jest kolejnym dniem, w którym środowiska kobiece wyrażają swoje oburzenie przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Wyraźnie widać, że protesty z każdym dniem przybierają na sile. Organizatorzy zapowiadają kolejne akcje, w tym w polskich kościołach.

Ogólnopolski Strajk Kobiet napisał na swoim profilu na Facebooku:

"Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji?

Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur?

Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie!

#SłowoNaNiedzielę"

"Strajk Kobiet" zaplanował na Twitterze na najbliższe dni następujący przebieg protestów: 

Plan gry: sob/nd akcje sabotażu, nd - obowiązkowo msza - mówicie sukienkowym, co myślicie, pon - blokady, wt - sabotaż, środa - strajk, nie idziecie do roboty. Potem aż do skutku, aż się wycofają. Słyszycie terroryści z @pisorgpl?
Zobacz wideo W Warszawie trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "Wypier****ć!" [nagrania z Pl. Inwalidów i ul. Mickiewicza]
Więcej o: