Prognoza pogody na weekend 24-25 października. Letnie temperatury i lokalne burze

Prognoza pogody na 24-25 października. Synoptycy zapowiadają sporo chmur i deszczu w sobotę. W niedzielę natomiast w niemal całym kraju będzie już bardzo ciepło i słonecznie.
Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Jak podaje IMGW w weekend Polska pozostanie pod wpływem niżu znad Skandynawii. Południowy wschód kraju znajdzie się już w zasięgu ciepłego powietrza pochodzenia zwrotnikowego. W związku z tym należy spodziewać się wyjątkowo wysokiej jak na koniec października temperatury.

Pogoda na sobotę 24 października. Dziś sporo deszczu w zachodniej i północnej Polsce

W sobotę 13 stopni pokażą termometry w Białymstoku, a 14 stopni w Gdańsku, Olsztynie i Bydgoszczy. W województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim prognozowanych jest 15 stopni. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców Katowic, Opola, Kielc i Zielonej Góry. Najcieplej, do 17 stopni, będzie na Dolnym Śląsku.

W sobotę w całym kraju zapowiadane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Przejaśniać zacznie się dopiero pod wieczór. Chmury przyniosą też opady deszczu, które przewidywane są w województwach dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i w północnych powiatach województwa lubelskiego. Burze możliwe są w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. W ich trakcie może spaść do 20 mm deszczu. W Tatrach spodziewany jest natomiast deszcz ze śniegiem i sam śnieg. W pierwszej części dnia wiatr słaby, później umiarkowany - dochodzący w porywach do 50 kilometrów na godzinę.

Pogoda na niedzielę 25 października. Więcej rozpogodzeń i wyższa temperatura

Najniższa temperatura, 14 stopni, zapowiadana jest w Białymstoku i Rzeszowie. Jeden stopień więcej będzie w województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim i opolskim. 16 stopi pokażą termometry w Lublinie, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy i Poznaniu. Temperatura od 17 do nawet 18 stopni prognozowana jest w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. W tym ostatnim regionie lokalnie może być do nawet 20 stopni.

W niedzielę natomiast w większości kraju prognozowane jest niemal bezchmurne niebo. Zachmurzenie umiarkowane i duże utrzyma się jedynie w południowo-wschodniej Polsce. Tam też w nocy z niedzieli na poniedziałek należy spodziewać się opadów deszczu. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu bardziej porywisty.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: