Pogoda na dziś - poniedziałek 26 października. Spore zachmurzenie na wschodnie i południu kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 26 października. Synoptycy zapowiadają kolejny dzień z całkiem wysokimi temperaturami. Maksymalnie termometry pokażą od 15 do 17 stopni.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W poniedziałek głównie na zachodzie i północy kraju przewidywane są duże rozpogodzenia. Na wschodzie i południu, przez większą część dnia, utrzymywać się będzie zachmurzenie duże i umiarkowane. 

Temperatura. Najcieplej w południowo-wschodniej Polsce

Najniższa temperatura zapowiadana jest w poniedziałek w województwach lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim, gdzie będzie 15 stopni. Jeden stopień więcej przewidywany jest już w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu, Łodzi i Warszawie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Tam termometry pokażą 17 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 26 października.Pogoda na dziś - poniedziałek 26 października. gazeta.pl

Opady. Większe rozpogodzenia głównie w zachodnich i północnych województwach

W pierwszej części dnia większe zachmurzenie utrzymywać się będzie jedynie w południowo-wschodniej Polsce. Z czasem więcej chmur pojawi się także na wschodzie, a w nocy również na zachodzie kraju. Przelotne i słabe opady deszczu prognozowane są w województwach podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowane porywy spodziewane są w całej wschodniej i południowej Polsce. W tych regionach może wiać w porywach do 45-50 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: