Prognoza pogody na tydzień [26 października - 1 listopada]. Będzie sporo słońca, ale temperatura spadnie

Synoptycy prognozują, że pogoda w ostatnim tygodniu października będzie dość słoneczna. Choć odnotujemy spadek temperatury i opady deszczu, wciąż będziemy mogli się cieszyć jesiennymi promieniami słońca.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Prognoza pogody na poniedziałek, wtorek i środę. Początek tygodnia dość ciepły i słoneczny

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że w poniedziałek Polska podzieli się na dwie strefy pogodowe. W części północnej możemy spodziewać się słonecznej pogody, a południu dużego zachmurzenia i deszczu. Najwięcej opadów prognozuje się dla okolic Krakowa i Lublina. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 13 stopni w Suwałkach do 17 stopni w Opolu i we Wrocławiu.

We wtorek deszczowe chmury przeniosą się na północ. Padać może w województwie zachodniopomorskim, pochmurno będzie także w województwach lubuskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W pozostałej części Polski będzie słonecznie. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 15 stopni w Suwałkach i Zielonej Górze do 18 stopni w Katowicach, Krakowie i Rzeszowie. 

Meteorolodzy IMGW prognozują, że w środę słonecznie będzie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim. W pozostałej części kraju należy się spodziewać dużego zachmurzenia, ale nie opadów deszczu. Temperatura będzie wahać się od 13 stopni w Koszalinie do 16 stopni w Opolu i Białymstoku.

Pogoda na czwartek i piątek. Temperatura zacznie spadać

Czwartek będzie dniem słonecznym, ale chłodniejszym niż dni poprzednie. Synoptycy prognozują, że zachmurzenie w całym kraju będzie niskie lub umiarkowane, a deszcz może wystąpić jedynie na Podlasiu i Pomorzu Zachodnim. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 11 stopni w Olsztynie i Szczecinie do 15 stopni w Zielonej Górze.

Piątek będzie dniem deszczowym. Na ten dzień prognozuje się opady dla całego kraju. Meteorolodzy prognozują, że najwięcej deszczu spadnie w okolicach Białegostoku. W piątek nie ma co liczyć na przejaśnienia. Temperatura znowu spadnie. Będzie wahać się od 8 stopni w Olsztynie do 13 stopni w Zielonej Górze.

Pogoda na weekend. Synoptycy prognozują sporo słońca, ale i przelotne opady

Sobota będzie słoneczna dla zdecydowanej części kraju. Prognozuje się, że przelotne opady deszczu wystąpią jedynie w województwach świętokrzyskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim. W pozostałej części Polski niskie lub umiarkowane zachmurzenie i wiele przejaśnień. Na termometrach odnotujemy od 5 stopni w Olsztynie do 15 stopni w Zielonej Górze.

Niedziela będzie nieco bardziej deszczowa niż sobota. Tego dnia może padać w województwach lubuskim, pomorskim, podlaskim, wielkopolskim, łódzkim i świętokrzyskim. Dla pozostałej części kraju prognozuje się duże zachmurzenie i nieliczne przejaśnienia. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 7 stopni w Olsztynie i Białymstoku do 12 stopni w Szczecinie i Wrocławiu. 

Więcej o: