Pogoda. IMGW ostrzega przed silnymi porywami wiatru. Ostrzeżeniem objęte cztery powiaty

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla czterech powiatów województwa pomorskiego. Przez połowę dzisiejszego dnia na ich terenie może mocno wiać.

Czwartek 22 października będzie niemal w całej Polsce ciepły i pogodny. Maksymalna temperatura wyniesie ponad 15 stopni, natomiast na południowym zachodzie słupki rtęci mogą podskoczyć nawet do 21 kreski.

Pogoda w Polsce. W czterech powiatach mocniej powieje. Wiatr może osiągnąć nawet 75 km/h

Jedyne ostrzeżenie meteorologiczne, jakie IMGW wydało na dzisiejszy dzień dotyczy czterech powiatów na terenie województwa pomorskiego. Chodzi o powiaty słupski, lęborski, wejherowski i pucki.

Sztorm na Bałtyku (zdj. ilustracyjne)Bałtyk. Silny wiatr i siedmiometrowe fale. "11. stopień w skali Beauforta"

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w regionach objętych ostrzeżeniem pierwszego stopnia przewiduje się występowanie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h, w porywach do 75 km/h. Ostrzeżenie dla wszystkich powiatów jest ważne od godziny 8 do godziny 15.

Wydane przez IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one doprowadzić do strat materialnych, a także zagrożenia dla zdrowia oraz życia.

IMGW ostrzegało przed wzrostem stanu rzek. Ostrzeżeniem objęte były trzy rzeki

We wtorek IMGW wydało ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed gwałtownym wzrostem stanu rzek, dotyczące Odry, Widawy i Baryczy. Najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego wydano dla odcinka Odry w województwie dolnośląskim i lubuskim, od ujścia Bobru do Słubic. Drugim najbardziej narażonym na niebezpieczeństwa hydrologiczne obszarem jest rzeka Widawa, na odcinku od Namysłowa do ujścia Odry. Obowiązywały one do godzin wieczornych w środę.

OdraIMGW ostrzega przed wzrostem stanu rzek. Ostrzeżenia 2. i 3. stopnia

Zobacz wideo Budowa mostu pontonowego w Warszawie
Więcej o: