Pogoda na dziś - piątek 23 października. Więcej chmur oraz deszcz w zachodniej i północnej Polsce

Pogoda na dziś - piątek 23 października. Synoptycy przewidują większe zachmurzenie zwłaszcza w północnej, zachodniej i północno-wschodniej Polsce. W tych regionach spadnie też najwięcej deszczu.
Zobacz wideo Raport ONZ: Jakość produktów rolnych spadnie, ale ceny wzrosną

W piątek w Polsce nadal dominować będzie ciepłe powietrze znad Hiszpanii. Dziś termometry pokażą maksymalnie od 14 do 18 stopni.

Temperatura. Najcieplejszy dzień na zachodzie kraju

Najchłodniejszy dzień, do 14 stopni, zapowiadany jest w Białymstoku. W województwach warmińsko-mazurskim, lubelskim i podkarpackim będzie 15 stopni. Termometry pokażą 16 stopni w Szczecinie, Bydgoszczy, Łodzi, Warszawie, Kielcach i Katowicach. Jeden stopień więcej przewidywany jest w województwach małopolskim, opolskim i wielkopolskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Zielonej Góry i Wrocławia, gdzie będzie do 18 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 23 października.Pogoda na dziś - piątek 23 października. gazeta.pl

Opady. Dziś więcej chmur i deszczu

W całym kraju dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, z większymi rozpogodzeniami w centralnej i południowej Polsce. Deszcz prognozowany jest natomiast w województwach: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, watmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim. Wiatr będzie słaby. Umiarkowane porywy jedynie na północy kraju i w górach, gdzie może wiać do 50 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: