Pogoda na dziś - czwartek 22 października. Na zachodzie termometry pokażą nawet 20 stopni

Pogoda na dziś - czwartek 22 października. Synoptycy zapowiadają wzrost temperatury i duże rozpogodzenia. Dziś w całym kraju termometry pokażą od 16 do miejscami 20 stopni.
Zobacz wideo Thun: Polacy chcą praworządności i ochrony środowiska, ale nasz rząd za mało współpracuje Wybierz serwis

Ciepłe powietrze napłynie nad Polskę znad Hiszpanii, odpychając chłodniejszy i deszczowy front, który towarzyszył nam w ostatnich dniach. Dziś będzie pogodnie, chociaż na północy we znaki dawać się będzie silny wiatr.

Temperatura. Od 16 do 20 stopni

Najniższa temperatura, 16 stopni, prognozowana jest w województwie Podkarpackim. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców Krakowa, Katowic, Opola, Lublina, Białegostoku, Olsztyna i Gdańska. Do 18 stopni pokażą termometry w województwach kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim. W pozostałych regionach będzie maksymalnie 19 stopni. W niektórych miejscowościach w województwach dolnośląskim i lubuskim zapowiadana jest temperatura do 20 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 22 październikaPogoda na dziś - czwartek 22 października gazeta.pl

Opady. Duże rozpogodzenia w całym kraju

W czwartek w całej Polsce będzie bardzo pogodnie. Małe lub umiarkowane zachmurzenie pojawi się w drugiej części dnia głównie na zachodzie i północy kraju. Nigdzie nie będzie padać. Dopiero w nocy z czwartku na piątek zapowiadane są opady deszczu, które pojawią się w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim. Wiatr będzie głównie umiarkowany, na północy okresami dość silny. Na wybrzeżu może wiać w porywach do 60 kilometrów na godzinę, a w górach do nawet 90 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: