Siedmiu funkcjonariuszy SOP z ochrony Morawieckiego zakażonych. Kilku jest też na kwarantannie

Siedmiu funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa odpowiedzialnych za ochronę premiera Mateusza Morawieckiego jest zakażonych koronawirusem - podaje tvn24.pl. Kolejnych kilku - ok. siedmiu, ośmiu - przebywa na kwarantannie. Szef KPRM Michał Dworczyk zapewnia, że funkcjonariusze ochraniający szefa rządu w środę zostali przebadani i ich wyniki są negatywne.

Grupa funkcjonariuszy odpowiedzialnych za ochronę szefa rządu liczy ponad 20 osób. Jak podaje tvn24.pl, u siedmiu z nich stwierdzono zakażenie, a kolejnych ok. siedmiu-ośmiu trafiło na kwarantannę. Skład grupy został uzupełniony przez innych funkcjonariuszy SOP.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w rozmowie z tvn24.pl zaznaczył, że osoby ochraniające premiera w środę zostały poddane testom i ich wyniki są negatywne.

Koronawirus. Funkcjonariusze SOP zakażeni

Rzecznik Prasowy Komendanta Służby Ochrony Państwa ppłk SOP Bogusław Piórkowski przekazał portalowi Gazeta.pl, że informacji na ten temat udzieli mediom w czwartek. Niezależnie od tego, skierowaliśmy do rzecznika pytania e-mailem.

Premier Mateusz Morawiecki w piątek 9 października miał kontakt z zakażonym koronawirusem kierowcą Służby Ochrony Państwa. We wtorek 13 października szef rządu udał się na kwarantannę, którą zakończył w niedzielę.

***

Lekarzu, pielęgniarko, ratowniku medyczny, diagnosto, pracowniku sanepidu, pracowniku ochrony zdrowia, farmaceuto - napisz do nas na adres: redakcjagazetapl@agora.pl. Pokaż nam, jak wygląda Wasza codzienna praca, podziel się z nami swoją perspektywą. Oddajemy Wam nasze łamy, bo to jest dziś nasza misja. Nie jesteśmy w stanie pojechać na front wojny z wirusem i relacjonować, jak wygląda walka z pandemią. Byłoby to nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Wysyłajcie do nas nagrania, zdjęcia, informacje, raporty z codziennej walki z COVID-19. Tylko Wy możecie pokazać, jak podstępny jest koronawirus. Tylko Wy możecie nam wskazać, jak możemy Was teraz wesprzeć.

Zobacz wideo Powstają nowe szpitale tymczasowe. Czy wystarczy medyków?
Więcej o: