Protest rolników. Michał Kołodziejczak zatrzymany przez policję. Lider AGROunii w kajdankach [WIDEO]

Lider AGROunii Michał Kołodziejczak został zatrzymany przez policję. Mężczyzna został skuty i doprowadzony do radiowozu, gdzie go wylegitymowano. Po kilkudziesięciu minutach wrócił do protestujących rolników.

Michał Kołodziejczak został zatrzymany podczas protestu rolników w Koszutach. Policjanci interweniowali, ponieważ lider AGROunii chciał zablokować drzwi strażakom, którzy mieli ugasić opony podpalone przez protestujących. Kołodziejczak został powalony na ziemię, skuty kajdankami i przeniesiony do radiowozu. Policjantów otoczyli rolnicy, domagający się, aby rozkuli i wypuścili Kołodziejczaka. Mundurowi zagrozili wówczas, że użyją gazu łzawiącego, ale ostatecznie do tego nie doszło.

- Zobaczcie kajdanki! Co zrobił? Nic nie zrobił! Walczy o Polskę, to zrobił! Tak polska policja traktuje rolników dzisiaj na drodze, zobaczcie! - krzyczał lider AGROunii przytrzymywany przez funkcjonariuszy policji.

Reporter RMF FM Mateusz Chłystun informuje, że Policja Wielkopolska zatrzymała Michała Kołodziejczaka, aby wylegitymować go w radiowozie. Po kilkudziesięciu minutach lider AGROunii został zwolniony i wrócił do protestujących. 

- Tak się organizujemy, żeby tutaj o 19 było bardzo dużo osób. Jest to jedna z kilku blokad stałych w Polsce i ta blokada wybudzi ludzi w całym kraju - mówił Kołodziejczak do protestujących.

Protest rolników. Sprzeciwiają się "piątce dla zwierząt", bo szkodzi ich interesom

Rolnicy z całego kraju wyjechali na ulicę, aby sprzeciwić się tzw. piątce dla zwierząt. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zakłada m.in. ograniczenie uboju rytualnego i zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Protestujący podnoszą, że nowe przepisy uderzają w ich interesy i zagrażają przyszłości polskiego rolnictwa. "Piątka dla zwierząt" została przegłosowana przez Sejm, a Senat wprowadził do niej 62 poprawki. Projekt ten wróci teraz do Senatu, który może odrzucić senackie propozycje. 

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: W koszmarach mi się nie śniło, żeby tak wielu polityków PO głosowało za Jarosławem Kaczyńskim
Więcej o: