Lublin. Złodzieje ukradli walizki w pociągach. Policja rozpoczęła ich poszukiwania

Policjanci z Lublina rozpoczęli poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się kradzieży walizek pasażerów pociągu. Straty zostały oszacowane na kilka tysięcy złotych. Opublikowano również wizerunek sprawców, który ma pomóc w ich schwytaniu.

Policjanci z III komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przekazali, że do zdarzeń doszło w czerwcu oraz na początku sierpnia. Obaj sprawcy zostali zarejestrowani na nagraniu, natomiast publikacja ich wizerunku wraz z dokładnym opisem ubioru ma w założeniu pomóc w ustaleniu ich personaliów i aktualnego miejsca pobytu.

Lublin. Ukradli walizki w pociągach. Opublikowano ich wizerunek

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w pociągu relacji Kielce - Lublin. Poszukiwany złodziej rozpoczął swoją podróż w Kielcach, natomiast zakończył ją na stacji kolejowej Radom Główny. Zawartość walizki, którą ukradł jednej z pasażerek tuż przed opuszczeniem pociągu, miała wartość około 2,5 tysiąca złotych.

Do drugiej z kradzieży doszło w pociągu relacji Kraków-Lublin. W tej sytuacji złodziej przywłaszczył sobie cudzą walizkę, której całą zawartość oszacowano na około 800 złotych. Poszukiwany i zarejestrowany na nagraniu monitoringu mężczyzna w chwili kradzieży był ubrany w ciemne spodnie, niebieską kurtkę, jasną koszulkę oraz okulary zawieszone o kołnierzyk koszulki.

Nagrania z kamer monitoringu mają pomóc w schwytaniu złodziei. Publikując informację o obu zdarzeniach, funkcjonariusze z Lublina poprosili przy tym o pomoc wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat personaliów mężczyzn. Jeżeli ktoś ich rozpoznaje proszony jest o niezwłoczny kontakt z III komisariatem Policji w Lublinie przy ulicy Kunickiego 42, telefon 47 811 58 00 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112.

Zobacz wideo Lubuscy policjanci ścigali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. Całą akcję zarejestrowała kamera jednego z funkcjonariuszy Wybierz serwis
Więcej o: