Niedziele handlowe. Czy w listopadzie zrobimy zakupy w niedzielę?

Czy w listopadzie wypada niedziela handlowa? Gdzie i kiedy zrobimy zakupy? O czym trzeba pamiętać?

Niedziele handlowe 2020. Kiedy jest najbliższa niedziela handlowa?

Niedziela handlowa to taka, w którą nie obowiązuje zakaz handlu ustanowiony na mocy ustawy o zakazie handlu w niedzielę z 2018 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w 2020 roku wyznaczonych jest 7 niedziel, w które zakaz handlu nie obowiązuje. Czy któraś z nich wypada w listopadzie?

Czy w listopadzie jest niedziela handlowa?

Dla osób, które zastanawiają się czy w listopadzie jest niedziela handlowa, nie mamy dobrych informacji. W przedostatnim miesiącu roku, zgodnie z założeniami ustawy, żadna niedziela nie jest handlowa. Najbliższy termin niedzieli z handlem przypada na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem (13 grudnia) oraz na tydzień przed świętami (20 grudnia). 

Niedziele handloweNiedziele handlowe fot. AG

W listopadowe niedziele sklepy wielkopowierzchniowe i galerie handlowe pozostaną zamknięte. Zakupów będzie można dokonać w niewielkich sklepach osiedlowych, których właściciele zdecydują się osobiście je otworzyć, a także na stacjach benzynowych, kwiaciarniach czy placówkach pocztowych. 

Zakupy a koronawirus

Podczas zakupów należy pamiętać o wciąż obowiązujących zasadach:

  • należy mieć osłonięte usta i nos;
  • jeśli nie posiadamy rękawiczek jednorazowych, warto skorzystać z możliwości dezynfekcji rąk;
  • należy zachować dystans społeczny;
  • w godzinach 10-12, od poniedziałku do piątku, zakupy mogą zrobić tylko osoby powyżej 60. roku życia.

Warto także pamiętać, że w zależności od sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, zarówno zasady dotyczące niedziel handlowych, jak i obostrzeń dotyczących robienia zakupów, mogą się zmienić. 

Zobacz wideo Jak koronawirus wpłynie na gospodarkę Polski? Marcin Petrykowski z S&P o perspektywach w dobie pandemii i nie tylko [OKO NA ŚWIAT]
Więcej o: