Kraków. Pobili i znieważyli obcokrajowców. Policja publikuje wizerunki i apeluje o pomoc

Policja poszukuje czterech mężczyzn, którzy w Krakowie najpierw obrazili z powodu przynależności rasowej czterech obcokrajowców, a następnie ich polibli i skopali. Dwóch pozostałych podejrzanych jest już w areszcie.

Do napadu doszło około godziny 5 rano 2 sierpnia na ul. Starowiślnej w Krakowie. Przed jednym z lokali stało czterech obcokrajowców: obywatele Nigerii, Tunezji, Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych. Sprawcy podeszli do mężczyzn i zaczęli im ubliżać oraz wyzywać ich z powodu przynależności rasowej.

Kraków. Pobili i znieważyli obcokrajowców. Policja publikuje wizerunki

"Po agresji słownej sprawcy zaczęli popychać, uderzać i kopać tych mężczyzn. Jak się później okazało, podczas ataku jeden z cudzoziemców doznał skręcenia stawu skokowego. Ucierpiał również obywatel Polski, który stanął w obronie zagranicznych gości. Dodatkowo, agresorzy zabrali telefon komórkowy należący do jednego z pokrzywdzonych" - informuje Małopolska Policja.

Agresorzy uciekli po tym, jak jednemu z zaatakowanych mężczyzn udało się zadzwonić na policję. Funkcjonariusze sprawdzili okolicę, jednak napastnicy zdążyli już uciec.

W sprawie wszczęto śledztwo, a także zabezpieczono m.in. nagranie monitoringu zawierające wizerunki sprawców. M.in. dzięki temu 3 września dwóch podejrzanych zostało zatrzymanych. Następnie obaj trafili do aresztu.

Policja opublikowała wizerunki mężczyzn, których tożsamości do tej pory nie udało się ustalić. Funkcjonariusze liczą na pomoc w identyfikacji napastników.

Informacje umożliwiające identyfikację tych mężczyzn można przekazywać - także anonimowo - do Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie: telefonicznie na nr 47-83-52650 lub mailowo na adres sekretariat.wzizkmp@krakow.policja.gov.pl

Napastnikom za przemoc na tle rasowym lub narodowościowym zgodnie z polskim prawem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Ten człowiek od lat walczy z rasistowskimi graffiti