Nie żyje 42-letnia nauczycielka zakażona koronawirusem. Przyjęta do szpitala tuż przed śmiercią

W Krakowie zmarła 42-letnia nauczycielka szkoły podstawowej, która była zakażona koronawirusem. Była leczona w POZ i do szpitala przyjęto ją tuż przed śmiercią. Od początku roku szkolnego zmarło co najmniej pięcioro nauczycieli zakażonych koronawirusem.
Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: Każdy z polityków powinien być w gotowości do pomocy

O śmierci nauczycielki poinformowała Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie, w której uczyła kobieta. Komunikat opublikowano także na stronie szkoły Sióstr Prezentek, gdzie pracowała wcześniej. 

"Z wielkim żalem, smutkiem i zaskoczeniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci p. Agnieszki, która w latach 2013-2016 była nauczycielem języka angielskiego w naszym gimnazjum" - napisano.

Nauczycielka zmarła w piątek wieczorem. TVN24 informuje, że kobieta zakażona koronawiusem była bezskutecznie leczona w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Do szpitala przewieziono ją, kiedy była już w stanie krytycznym. Według informacji krakowskiej "Gazety Wyborczej" do szpital trafiła kilkanaście minut przed śmiercią. Nie miała chorób współistniejących. 

Nie żyje co najmniej pięcioro nauczycieli

Pani Agnieszka to kolejny pracownik oświaty, który zmarł z powodu zakażenia koronawirusem od początku roku szkolnego. 

Polsat News informował, że wcześniej zmarło czworo innych nauczycieli z COVID-19. W Warszawie zmarł 55-letni nauczyciel jednej ze szkół prywatnych; w Strzelinie pod Wrocławiem zmarł nauczyciel z Technikum Samochodowego; w Osieku nad Wisłą zmarł 44-letni pedagog; w Zawierniu 31-letni nauczyciel szkoły podstawowej.

  • Lekarzu, pielęgniarko, ratowniku medyczny, diagnosto, pracowniku sanepidu, pracowniku ochrony zdrowia, farmaceuto - napisz do nas na adres: redakcjagazetapl@agora.pl. Pokaż nam, jak wygląda Wasza codzienna praca, podziel się z nami swoją perspektywą. Oddajemy Wam nasze łamy, bo to jest dziś nasza misja. Nie jesteśmy w stanie pojechać na front wojny z wirusem i relacjonować, jak wygląda walka z pandemią. Byłoby to nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Wysyłajcie do nas nagrania, zdjęcia, informacje, raporty z codziennej walki z COVID-19. Tylko Wy możecie pokazać, jak podstępny jest koronawirus. Tylko Wy możecie nam wskazać, jak możemy Was teraz wesprzeć.
Więcej o: