Podlaskie. Przez lata okłamywał rodzinę, że jest policjantem. Zdradziła go domowa awantura

41-latek przez wiele lat okłamywał swoją żonę, że jest funkcjonariuszem policji. Wpadł podczas interwencji prawdziwych mundurowych w swoim domu. Mężczyzna usłyszał zarzuty podrobienia i używania fałszywej legitymacji służbowej oraz znęcania się nad żoną. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Białegostoku w piątek 16 października otrzymali wezwanie dotyczące awantury domowej, do jakiej doszło na terenie gminy Juchnowiec Kościelny. W czasie rozmowy telefonicznej ze zgłaszającą zdarzenie dowiedzieli się, że jej mąż pracuje w policji. Kiedy jednak udali się na miejsce, dokonali zaskakującego odkrycia.

Podlaskie. 41-latek przez lata wmawiał rodzinie, że jest policjantem. Odznakę kupił w internecie

Okazało się, że 41-latek okłamywał swoją żonę oraz jej rodzinę. Przez lata wmawiał im, że jest funkcjonariuszem policji. Na poparcie swoich słów pokazywał im podrobioną legitymację służbową.

Policjanci z Białegostoku ustalili, że mężczyzna zakupił również policyjną odznakę na jednym z portali internetowych. Legitymację podrobił samodzielnie i następnie ją wydrukował.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci skonfiskowali jego fałszywe dokumenty i przedstawili mu zarzuty podrobienia legitymacji służbowej i używanie jej oraz znęcania się nad żoną. Za wszystkie przestępstwa grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Lubuscy policjanci ścigali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. Całą akcję zarejestrowała kamera jednego z funkcjonariuszy
Więcej o: