IMGW ostrzega przed gwa速ownym wzrostem stanu rzek. Wydano ostrze瞠nia 2. i 3. stopnia

Gwa速owny sp造w w鏚 opadowych spowodowa, 瞠 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyda ostrze瞠nia hydrologiczne drugiego i trzeciego stopnia. Dotycz one trzech rzek - Odry, Widawy i Baryczy.

Najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego wydano dla odcinka Odry w województwie dolno郵御kim i lubuskim, od ujścia Bobru do Słubic. Niewykluczone, że w rejonach tych dojdzie do przekroczenia stanów alarmowych. Ostrzeżenie obowiązuje do środy 21 października do godziny 13.

IMGW wydaje ostrzeżenia. Obowiązuje 1. i 2. stopień

Drugim najbardziej narażonym na niebezpieczeństwa hydrologiczne obszarem jest rzeka Widawa, na odcinku od Namysłowa do ujścia Odry. W tym przypadku ostrzeżenie obowiązuje do środy do godziny 18.

Wydane przez IMGW ostrzeżenie drugiego stopnia z kolei wydano dla Baryczy, w rejonie od Polskiej Wody do ujścia do Odry. Podobnie jak w poprzednim przypadku, obowiązuje ono do środy do godziny 18.

Pierwszym stopniem zagrożenia, nazywanym suszą hydrologiczną wydano z kolei dla trzech obszarów - zlewni Nogat, zlewni Ina i Płonia, a także Kanału Mosińskiego. Obowiązują one do odwołania.

Zobacz wideo Prof. Matyja o szpitalu na Narodowym: Krok w dobrym kierunku