Podkarpackie. Odpalili traktor śrubokrętem i pojechali na przejażdżkę. Byli nietrzeźwi

16-latek z Glinianki zabrał traktor z rodzinnej posesji i pod wpływem alkoholu wybrał się na przejażdżkę ze swoimi dwoma kolegami. Zabawę przerwali niżańscy policjanci. 16-latek będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 18 października w województwie podkarpackim. Komenda Powiatowa Policji w Nisku zatrzymała trójkę mężczyzn na drodze pomiędzy Dąbrowicą i Ulanowem. Wszyscy trzej byli pijani.

Podkarpackie. Zabrali traktor i pijani wybrali się na przejażdżkę. Zatrzymała ich policja

Policja ustaliła, że 16-latek z Glinianki zabrał traktor ze swojej rodzinnej posesji i odpalił go śrubokrętem. Dołączył do niego 16-letni kolega z Podolszynki Ordynackiej oraz 28-latek z Wólki Tanewskiej.

Hałas dochodzący spod sklepu spożywczego sprawił, że okoliczni mieszkańcy wezwali policję. Funkcjonariusze z Niska udali się na miejsce, ale nikogo nie zastali. Wkrótce, zauważyli, że drogą porusza się traktor, zajmujący całą powierzchnię jezdni.

Za kierownicą pojazdu był jeden z 16-latków, pozostali mężczyźni siedzieli na błotnikach. Policja zatrzymała całą trójkę. Okazało się, że kierowca miał 1 promil alkoholu w organizmie, drugi 16-latek 0,7 promila alkoholu, a 28-latek ponad 2,5 promila.

Obaj 16-latkowie zostali zabrani do domów przez swoich rodziców. Za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Zobacz wideo Pościg zakończył na ogrodzeniu. Kierowca po narkotykach i bez prawa jazdy zatrzymany przez policjantów
Więcej o: