Policjanci przyjechali na szkolenie z różnych części kraju. Kilkunastu ma koronawirusa

W Szkole Policji w Słupsku wykryto ognisko koronawirusa. Zakażonych jest kilkunastu policjantów z jednostki specjalnej. Funkcjonariusze zostali odizolowani od reszty grupy, a samą infekcję przechodzą bezobjawowo.

Zakażeni funkcjonariusze to część 150-osobowej grupy, która przyjechała do Szkoły Policji w Słupsku na szkolenie - informuje PAP. Zajęcia dla pozostałych policjantów nie zostały zawieszone. Odbędą się w formule zdalnej.

Koronawirus w Polsce. Zakażonych jest kilkunastu funkcjonariuszy. Do Słupska przyjechali na szkolenie

To nie pierwszy przypadek, kiedy w Szkole Policji w Słupsku odnotowano zakażenie koronawirusem. W sierpniu poinformowano, że zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u pięciu słuchaczy szkoły oraz u jednego pracownika cywilnego. Wówczas o sposobie leczenia zakażonych decydowały sanepidy z miast, z których przejechali słuchacze.

Szkoła nie została zamknięta. Utrzymano w niej jednak ścisły reżim sanitarny. Każdy nowy słuchacz szkoły musi poddać się badaniom medycznym, które mają wykluczyć obecność wirusa w organizmie. Szkoła Policji w Słupsku podkreśla, że na bieżąco monitoruje stan zdrowia wykładowców, którzy mogli pracować z zakażonymi policjantami.

Koronawirus w Polsce. Zakażenie wykryto u ponad 2 tysięcy policjantów

Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji, przekazał statystki dotyczące działań policji związanych z przestrzeganiem obostrzeń sanitarnych. Od niedzieli 18 października za brak zasłaniania ust oraz nosa ukarano mandatem 3690 osób. Ponad tysiąc osób zostało tylko pouczonych, a wobec 570 skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Od momentu wprowadzenia obostrzeń, za niespełnienie obowiązku noszenia maseczki ochronnej ukarano łącznie ok. 60 tys. osób, 198,5 tys. osób zostało pouczonych, a wobec 15 tys. osób skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Jak podaje Wirtualna Polska, koronawirusa potwierdzono już u 2214 mundurowych. Obecnie na kwarantannie przebywa 2160 policjantów. Okres izolacji zakończył się w stosunku do 11 280 funkcjonariuszy.

Zobacz wideo Pościg zakończył na ogrodzeniu. Kierowca po narkotykach i bez prawa jazdy zatrzymany przez policjantów