Mariusz Błaszczak po raz drugi trafił na kwarantannę

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, po raz drugi jest na kwarantannie w związku z kontaktem z osobą zakażoną. Minister zapowiedział, że przejdzie na pracę zdalną.

Mariusz Błaszczak napisał na swoim profilu na Twitterze, że poddaje się izolacji. Jak na razie minister nie ma żadnych objawów choroby.

Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u osoby, z którą miałem kontakt, służby sanitarne wydały decyzję kierującą mnie na kwarantannę. W czasie izolacji będę pracował, podejmował decyzje oraz będę w kontakcie z dowódcami i współpracownikami. Nie mam żadnych objawów choroby

- poinformował Mariusz Błaszczak.

Błaszczak znowu na kwarantannie

Minister obrony narodowej już drugi raz w tym miesiącu uda się na kwarantannę. Wcześniej miał kontakt z zakażonym gen. Jarosławem Gromadzińskim.

 Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u gen. Jarosława Gromadzińskiego, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i pracuję z domu. Nie mam żadnych objawów choroby. Dużo zdrowia Panie Generale!

- napisał na Twitterze w środę 7 października rano minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Żołnierze pomogą medykom

Szef resortu obrony narodowej przypomina o działaniach wojska, które pomaga lekarzom w walce z pandemią.

Już na początku pandemii podjąłem decyzję, dzięki której do czerwca ponad 100 tys. żołnierzy przeszło szkolenia medyczne. Żołnierze są gotowi wspierać cywilną służbę zdrowia w opiece nad pacjentami zakażonymi #koronawirus

- napisał Mariusz Błaszczak.

Zobacz wideo Czy robimy wystarczająco dużo testów na koronawirusa? Rozmowa z prof. Krystianem Jażdżewskim
Więcej o: