Sondaż dla RP.pl. 10 proc. Polaków nie wierzy w pandemię koronawirusa

Aż 10 proc. ankietowanych twierdzi, że w Polsce nie doświadczamy pandemii - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie rp.pl. W pandemię koronawirusa częściej wierzą kobiety oraz osoby starsze.

Sytuacja epidemiczna w Polsce stale się pogarsza. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w piątek 16 października w Polsce odnotowano największą dotychczas liczbę zakażeń. SARS-CoV-2 potwierdzono u 9622 osób. Według nieoficjalnych informacji, rząd planuje wybudować na Stadionie Narodowym w Warszawie pierwszy szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Pomimo tego, liczba tzw. koronasceptyków nie maleje. Nowy sondaż pokazuje, że 18 proc. Polaków nie traktuje pandemii jako zagrożenia.

Sondaż dla RP.pl. Zdecydowana większość Polaków traktuje pandemię koronawirusa jako poważne zagrożenie

Badanie przeprowadziło SW Research na zlecenie rp.pl. Ankietowani musieli odpowiedzieć na następujące pytanie: "Jak poważnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego jest Pani/Pana zdaniem pandemia koronawirusa?".

Wyniki badań pokazują, że niemal trzy czwarte Polaków poważnie traktuje pandemię koronawirusa. 36,9 proc. badanych odpowiedziało, że pandemia jest "bardzo poważnym" zagrożeniem. Podobnego zdania było 37,3 respondentów, którzy odpowiedzieli, że pandemia jest "poważnym" zagrożeniem.

Sondaż. 10 proc. badanych stwierdza, że "nie doświadczyliśmy pandemii"

Odmiennego zdania było 18 proc. badanych Polaków. 10,10 proc. osób stwierdziło, że "nie doświadczyliśmy pandemii". Mniej radykalne zdanie wyraziło 7,9 proc. respondentów, którzy stwierdzili, że pandemia koronawirusa "nie stanowi zagrożenia" dla zdrowia publicznego.

7,8 proc. badanych powiedziało, że nie ma swojego zdania w tej sprawie. Pandemię koronawirusa jako poważne zagrożenie częściej traktują kobiety, seniorzy oraz osoby z wyższym wykształceniem.

Sondaż SW Research dla rp.pl przeprowadzono w dniach 14-15 października. Badanie przeprowadzono na próbce 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Zobacz wideo „W naszym szpitalu leczymy COVID na oddziale geriatrii”
Więcej o: