Krauze i inni zatrzymani przez CBA na wolności. Prokuratura zapowiada zaskarżenie decyzji sądu

Prokuratura zaskarży pięć decyzji sądu, który nie zgodził się na zastosowanie aresztu wobec Ryszarda Krauzego i czterech innych osób. CBA zatrzymało w tym tygodniu w sumie 12 osób, w tym Krauzego i Romana Giertycha. Wobec pięciu śledczy wnioskowali o areszt, a wobec pozostałych zastosowano inne środki zapobiegawcze.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu zapowiada, że złoży zażalenie na decyzję sądu w sprawie aresztu dla biznesmena Ryszarda Krauzego. Wcześniej sąd odrzucił wnioski o areszt wobec pięciu osób zamieszanych w działanie na szkodę spółki Polnord.

Prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu ws. Krauzego. Był zatrzymany razem z Giertychem

Rzecznik poznańskiej Prokuratury Regionalnej prokurator Anna Marszałek powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że prokuratura zaskarży wszystkie pięć decyzji sądu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy prokuratura złoży zażalenia w tej sprawie.

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto uznał, że prokuratura nie przedstawiła "żadnych przesłanek uprawdopodobniających popełnienie przestępstwa przez podejrzanych". - Pomylono przychód ze stratą. Przyniosłem Polnordowi trzy razy bardzo dużo pieniędzy, możliwości zarobienia. A prokurator nie odczytał tego właściwie i pomyślał, że może coś uszczupliłem. Teraz się okazało, że sąd zrozumiał, no i w związku z tym jestem wolny do dalszych zajęć - powiedział cytowany przez PAP Ryszard Krauze po wyjściu z sądu.

>>>Ryszard Krauze na wolności. Roman Giertych: Jest sąd w Poznaniu!!! Dziękuję wszystkim za dobre słowa

Giertych i inni zatrzymani przez CBA

W czwartek CBA zatrzymało 12 osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie około 92 milionów złotych ze spółki deweloperskiej Polnord. Wśród nich byli biznesmen Ryszard Krauze oraz adwokat Roman Giertych. Wobec pięciu aresztowanych prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt tymczasowy.

>>>Roman Giertych z dozorem policji, zawieszony w obowiązkach adwokata. 5 mln zł poręczenia

Prokuratura postawiła adwokatowi Romanowi Giertychowi i Ryszardowi Krauze zarzuty przywłaszczenia środków spółki Polnord oraz wyrządzenia spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Czyny takie zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz wideo Zobacz też: Piotr Siergiej: Przez pierwsze 2 lata program "Czyste Powietrze" był dysfunkcyjny
Więcej o: