Pogoda na dziś - poniedziałek 19 października. Więcej słońca i umiarkowane porywy wiatru

Pogoda na dziś - poniedziałek 19 października. Synoptycy zapowiadają spore rozpogodzenia w całym kraju. Dopiero po południu pojawi się więcej chmur.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W poniedziałek przewidywane są przelotne i słabe opady deszczu - nie zdominują one jednak pogody na cały dzień. We znaki dawać się mogą jednak umiarkowane porywy wiatru.

Temperatura. Najcieplej w północno-zachodniej Polsce

Najniższa temperatura, 8 stopni, zapowiadana jest w Łodzi. Jeden stopień więcej prognozowany jest już w województwach opolskim, śląskim, świętokrzyskim i lubelskim. 10 stopni pokażą natomiast termometry w Olsztynie, Bydgoszczy, Białymstoku, Warszawie, Krakowie i Rzeszowie. W województwach pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim przewidywanych jest 11 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Pomorza Zachodniego. Tam będzie maksymalnie 12 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 19 października.Pogoda na dziś - poniedziałek 19 października. gazeta.pl

Opady. Dziś więcej rozpogodzeń

W większości kraju zapowiadane są dziś duże rozpogodzenia. Więcej chmur pojawiać się będzie przede wszystkim w południowej i zachodniej Polsce. Rano deszcz prognozowany jest w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Będą to jednak opady słabe i przelotne. W drugiej części dnia padać będzie też w województwach świętokrzyskim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. Od południa zacznie też silniej wiać - w porywach do 50 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: