Pogoda na dziś - piątek 16 października. Intensywne opady deszczu głównie na południu kraju

Pogoda na dziś - piątek 16 października. Synoptycy zapowiadają kolejny pochmurny dzień. Według wstępnych prognoz deszcz nie pojawi się tylko w północno-wschodnich regionach.
Zobacz wideo Grenlandia topnieje w zastraszającym tempie

W piątek należy spodziewać się też niższej temperatury. Termometry pokażą maksymalnie od 8 do 11 stopni w ciągu dnia.

Temperatura. Najchłodniej będzie na południu kraju

Najwyższa temperatura prognozowana jest w piątek w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubuskim. Tam będzie do 11 stopni. Jeden stopień mniej czeka mieszkańców Bydgoszczy, Gdańska, Białegostoku i Lublina. 9 stopni pokażą termometry w województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim i świętokrzyskim. Najniższa temperatura, 8 stopni, przewidywana jest natomiast w Rzeszowie, Krakowie i Katowicach.

Pogoda na dziś - piątek 16 października.Pogoda na dziś - piątek 16 października. gazeta.pl

Opady. Kolejny dzień z dużym zachmurzeniem

W piątek większe rozpogodzenia prognozowane są początkowo tylko w centralnej Polsce. Z czasem jednak w całym kraju zachmurzenie wzrośnie z umiarkowanego do dużego. W północnych i zachodnich regionach przewidywane są przelotne opady. Bardziej intensywny deszcz zapowiadany jest w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i łódzkim. Wiatr będzie słaby.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: