Nauczyciele i rodzice boją się zakażenia koronawirusem. Piontkowski boi się "ideologii LGBT"

Nauczyciele boją się zakażenia koronawirusem i lockdownu szkół ze względu na pandemię. Tymczasem Dariusz Piontkowski - minister edukacji, podkreśla, że każdy ma prawo wychowywać dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i mówi o "ideologii LGBT" w szkołach.

Minister edukacji zdaje się nie zauważać problemu jakim jest narastający niepokój wśród nauczycieli i rodziców uczniów o zdrowie i życie. W wywiadzie dla Radia Gdańsk Dariusz Piontkowski - minister edukacji, złożył życzenia z okazji Dnia Nauczyciela i odpowiedział na pytania dotyczące działań ZNP. 

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie lubi tego rządu i obojętne, co by ten rząd zrobił, to i tak będzie przeciwko niemu. Kilka tygodni temu szef ZNP twierdził, że dyrektorzy szkół są pozostawieni sami sobie, dlatego częściowo zrealizowaliśmy ich postulaty. A dziś ZNP protestuje.

Piontkowski pytany o to, czy ZNP podburza nauczycieli przeciwko rządowi odpowiedział:

Trzeba ostrożnie podchodzić do informacji, które pojawiają się w obiegu publicznym. ZNP informowało, że nauczyciele masowo przechodzą na emeryturę lub urlop zdrowotny. Dane ze szkół pokazują, że skala jest podobna jak w ubiegłym roku, a nawet niższa.

Szkoła (nie)tolerancyjna dla wszystkich

Minister odpowiedział także na pytanie, czy szkoła powinna "ochraniać" dzieci przed wpływem "ideologii LGBT".

 Szkoła pozwala rodzicom wychowywać dzieci zgodnie z ich przekonaniami. Większość Polaków to katolicy, dlatego nie chcieliby, żeby ich dzieci były indoktrynowane przez część lewicowych organizacji. Ale szkoła ma być miejscem tolerancyjnym dla wszystkich.

Otwarte szkoły

Minister edukacji podkreślał, że jest zwolennikiem miejscowego zamykania placówek i nie chce zamykać całego systemu szkolnictwa.

Bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem jest nie do zastąpienia. Dlatego dopóki jest to możliwe, trzeba unikać odgórnego zamykania szkół w całym kraju. Jak dotąd ten system się sprawdza

- powiedział Dariusz Piontowski.

Zobacz wideo Imiona ofiar homofobii na budynku MEN. Komentuje wicerzecznik PiS
Więcej o: