Pogoda na dziś - czwartek 15 października. Kolejny pochmurny dzień

Pogoda na dziś - czwartek 15 października. Synoptycy zapowiadają kolejny pochmurny dzień. Intensywny deszcz spodziewany jest nadal na wybrzeżu oraz w centralnej i południowo-wschodniej Polsce.
Zobacz wideo Topniejące lodowce Spitsbergenu. "Byłem przerażony tym, co zobaczyłem" [Oko na świat]

W czwartek silny wiatr spodziewany jest jedynie na wybrzeżu i w górach. Porywy wiatru osiągną tam maksymalnie do 75 km/h.

Temperatura. Dziś od 10 do 13 stopni 

Najchłodniejszy dzień, do 10 stopni, czeka mieszkańców województwa podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Jeden stopień więcej będzie w Gdańsku, Olsztynie, Lublinie i Krakowie. 12 stopni pokażą natomiast termometry w województwach podkarpackim, opolskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim. Do 13 stopni będzie w Poznaniu i Zielonej Górze.

Pogoda na dziś - czwartek 15 października.Pogoda na dziś - czwartek 15 października. gazeta.pl

Opady. Kolejny pochmurny i deszczowy dzień

W pierwszej części dnia większe rozpogodzenia zapowiadane są jedynie w północno-wschodniej Polsce. W pozostałych regionach przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Intensywny deszcz zapowiadany jest dziś dla wybrzeża, województwa dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego i części Podlasia. W pozostałych regionach mogą pojawić się słabe i przelotne opady. Wiatr w większości kraju będzie słaby. Jedynie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, podkarpackim i małopolskim może wiać w porywach do 56 kilometrów na godzinę. Na wybrzeżu wiatr może osiągnąć prędkość 75 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: