Kraśnik. Chcą zmiany nazwy klubu sportowego "Tęcza"? Petycja do Rady Miasta to żart

Do Rady Miasta Kraśnik skierowano petycję, domagającą się zmiany nazwy klubu piłkarskiego LKS Tęcza. Autorzy petycji piszą, że miasto powinno "wyrwać grzech z korzeniami" i odciąć się od "moralnej degrengolady zgniłego Zachodu". Jak się jednak okazało, petycja jest żartem Ruchu Ośmiu Gwiazd.

Petycja do Przewodniczącej Rady Miasta Kraśnik (województwo lubelskie), Doroty Porsyniak, została skierowana pod koniec września. Autorzy domagają się w niej delegalizacji lub zmiany nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik. Dokument, który początkowo został potraktowany poważnie, jest żartem organizacji "Ruch Ośmiu Gwiazd", która krytykuje rządy Zjednoczonej Prawicy.

Kraśnik. Petycja w sprawie zmiany nazwy klubu LKS Tęcza to żart Ruchu Ośmiu Gwiazd

Autorzy petycji żartobliwie podkreślają w niej dumę z działalność Rady Miasta Kraśnik. Chodzi o uchwaloną w maju 2019 r. uchwałę dotyczącą "powstrzymywania ideologii LGBT" oraz o "sprzeciw przeciwko szkodliwym dla ludzi technologii WIFI oraz 5G". - Siły wrogie Ojczyźnie drżą i wyją ustami antypolskich mediów, widząc Waszą heroiczną działalność sprzeciwiającą się ideologii LGBT - można przeczytać w petycji.

Autorzy zaznaczają, że należy jednak działać "kompleksowo i wyrwać grzech z korzeniami". - Dlatego wnioskujemy o delegalizację lub o zmianę nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik w drodze odpowiedniej uchwały - napisano.

W dokumencie można przeczytać, że na każdym polu należy odcinać się od "kulturowego marksizmu, który promuje dzisiaj ideologia LGBT". - Dzisiaj tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodzin i niszczenia duszy najmłodszych, bezbronnych obywateli - czytamy.

Petycja została opublikowana z zatajeniem nazwy wnioskodawcy w Biuletynie Informacji Publicznej. Spowodowało to, że wiele osób potraktowało ją poważnie jako przejaw oddolnej inicjatywy obywatelskiej.

- Jak zapowiadaliśmy, tak zrobiliśmy. Wysłaliśmy petycję do Rady Miasta w Kraśniku w sprawie delegalizacji lub zmiany nazwy LKS Tęcza Kraśnik. Nie pozwolimy na promocję ideologii eldżibiti! - napisano na profilu Facebookowym Ruchu Ośmiu Gwiazd.

LKS Tęcza wydał oświadczenie. Chcą być kojarzeni "wyłącznie ze sportem"

25 września klub LKS Tęcza zamieścił w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym odcina się od "wszelakich skojarzeń i opinii zamieszczanych w mediach i social mediach".

- LKS Tęcza Kraśnik to klub z ponad 50-letnią historią zajmujący się wszechstronnym rozwojem i upowszechnianiem dyscypliny piłki nożnej wśród dorosłych i młodzieży. Nie chcemy brać udziału w medialnych i politycznych przepychankach, a nasz klub powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie ze sportem - napisano w oświadczeniu.

Zobacz wideo Jak dalej rozwinie się epidemia koronawirusa w Polsce?
Więcej o: