Pogoda na dziś - środa 14 października. Silny wiatr i dużo deszczu. W górach może spaść śnieg

Pogoda na dziś - środa 14 października. Meteorolodzy zapowiadają duże zachmurzenia i intensywne opady deszczu. We znaki dawać się będzie także silny wiatr.

W środę najwięcej deszczu spadnie w południowo-zachodniej, centralnej i północno-wschodniej Polsce. Dodatkowo w górach przewidywane są opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. 

Temperatura. Dziś od maksymalnie 8 do 13 stopni w ciągu dnia

Najniższa temperatura w środę prognozowana jest w Katowicach i Krakowie, gdzie będzie kolejno 8 i 9 stopni. Do 10 stopni pokażą termometry w województwie opolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w Lublinie, Łodzi i Zielonej Górze. Do 12 stopni będzie w województwach dolnośląskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Najcieplejszy dzień, 13 stopni, czeka mieszkańców Podlasia.

Pogoda na dziś - środa 14 października.Pogoda na dziś - środa 14 października. gazeta.pl

Opady. Ostrzeżenia przed silnymi porywami wiatru

W całej Polsce przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. W związku z tym wszędzie pojawi się deszcz. Najbardziej intensywne opady spodziewane są w pierwszej części dnia. Utworzy się wtedy front, który swoim zasięgiem obejmie województwa opolskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie. W południowych powiatach województwa dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego spodziewane są także opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Podobnie jak we wtorek w całym kraju będzie bardzo silnie wiać: miejscami w porywach do nawet 80 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: