Świnoujście po ewakuacji. RCB informuje o neutralizacji niewybuchu. "Nie zbliżaj się do rzeki Świny"

W poniedziałek 12 października o godzinie 6 rano rozpoczęła się ewakuacja 750 mieszkańców Świnoujścia. Ma to związek z akcją neutralizacji niewybuchu z okresu II wojny światowej, który leży w wodach Kanały Piastowskiego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało komunikat do mieszkańców.

Akcja neutralizacji bomby lotniczej Tallboy (brytyjska bomba lotnicza z czasów II wojny światowej), która znajduje się w Kanale Piastowskim, została zaplanowana na pięć dni. Rozpoczęła się ona w poniedziałek 12 października o godzinie 7, a zakończy się w piątek 16 października o godzinie 17. W związku z tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców Świnoujścia następujący alert:

Uwaga! 12-16.10 w godz. 7.00-17.00 akcja neutralizacji niewybuchu na Kanale Piastowskim. Stosuj się do komunikatów. Nie zbliżaj się do rz. Świny na 3000 m.

O godzinie 6 rano rozpoczęła się ewakuacja 750 osób mieszkających na wyspie Karsibór oraz Ognicy na wyspie Wolin. 

Usuwanie niewybuchu z Kanału Piastowskiego. RCB zapowiada utrudnienia w ruchu

Od poniedziałku do piątku, w godzinach trwania operacji, ruch w Świnoujściu będzie ograniczony.  Nieczynna będzie między innymi przeprawa promowa Centrum, zamknięty będzie też most na wyspę Karsibór. Dostępna będzie jedynie przeprawa Warszów. Kierowcy jadący z Niemiec, powinni kierować się na przejścia graniczne Kołbaskowo-Pommellen lub Lubieszyn-Linken. W promieniu trzech kilometrów od miejsca zalegania niewybuchu wprowadzono także zakaz ruchu wszelkich jednostek pływających. Zabronione jest także przebywanie w wodzie

Zobacz wideo Toruń. Wysadzenie pocisku z budowy II linii metra
Więcej o: