Pogoda na dziś - wtorek 13 października. W całym kraju intensywny deszcz i silne porywy wiatru

Pogoda na dziś - wtorek 13 października. Synoptycy prognozują na dziś bardzo duże zachmurzenie. We wszystkich regionach należy spodziewać się także opadów deszczu.
Zobacz wideo Thun: Polacy chcą praworządności i ochrony środowiska, ale nasz rząd za mało współpracuje

We wtorek dodatkowo meteorolodzy ostrzegają przed silnymi porywami wiatru. Najbardziej intensywnie wiać będzie w północnej, zachodniej i południowo-wschodniej części kraju.

Temperatura. Dziś od 10 do 16 stopni

Najniższa temperatura we wtorek zapowiadana jest w Zielonej Górze, Poznaniu, Bydgoszczy i Olsztynie. Tam będzie maksymalnie 10 stopni. Jeden stopień więcej przewidywany jest w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. 12 stopni pokażą termometry w Gdańsku i Szczecinie. Na Mazowszu będzie 14 stopni, a w województwach podlaskim, świętokrzyskim i podkarpackim prognozowanych jest 15 stopni. Najcieplejszy dzień, 16 stopni, czeka mieszkańców województwa lubelskiego.

Pogoda na dziś - wtorek 13 października.Pogoda na dziś - wtorek 13 października. gazeta.pl

Opady. W województwie lubelskim i podkarpackim zapowiadana jest burza

Rano więcej rozpogodzeń przewidywanych jest jedynie w północno-zachodniej Polsce. W pozostałych regionach prognozowane jest zachmurzenie duże i umiarkowane, które z czasem obejmie cały kraj. Wszędzie synoptycy zapowiadają opady. Najbardziej intensywny deszcz czeka mieszkańców województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W nocy bardzo dużo deszczu spadnie w województwie wielkopolskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim. Na granicy województwa lubelskiego i podkarpackiego może wytworzyć się komórka burzowa. W całym kraju prognozowane są umiarkowane i silne porywy wiatru. Po południu i w nocy wiać będzie w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.