Rafał Trzaskowski szuka członków nowego ruchu. "Nowa Solidarność" ruszy 17 października

Rafał Trzaskowski ogłosił nową datę inauguracji swojego ruchu politycznego. Powstała strona internetowa, na której można utworzyć konto, aby otrzymywać najnowsze informacje związane z "Nową Solidarnością".

Rafał Trzaskowski ogłosił nową datę rozpoczęcia działalności "Nowej Solidarności". Pierwotnie inauguracja była planowana na 5 września. Jednak ze względu na awarię oczyszczalni ścieków "Czajka" wydarzenie przełożono.

"Nowa solidarność" ma opierać się na działalności wolontariuszy, współpracy z samorządowcami oraz kapitale politycznym, który Rafał Trzaskowski zdobył podczas wyborów prezydenckich. Polityk zapewniał, że ruch nie będzie konkurencją dla Platformy Obywatelskiej. Projekty organizowane przez ruch mają odpowiadać na potrzeby ludzi i "przeciwdziałać kłamstwom PIS-u".

Po wygranej Igi Świątek, prezydent Warszawy napisał na swoim profilu na Facebook'u:

Dobry wieczór. Dziś to powitanie brzmi jakoś pełniej i prawdziwiej, prawda? ?? W taki dzień jak dziś, kiedy cała Polska zjednoczyła się w radości z wygranej Igi kolejny raz uświadomiłem sobie, że wbrew temu, co słyszymy od lat jest wiele rzeczy, które nas łączy. Wiele spraw, na które patrzymy tak samo i wiele pragnień, pod którymi podpisaliby się wszyscy Polacy. Tak było 30 lat temu, kiedy zjednoczyliśmy się walcząc o wolną Polskę. I tak może być już niedługo. Musimy tylko uwierzyć, że to możliwe. Właśnie tego nauczyła mnie ostatnia kampania, a dziś przypomniała mi o tym wygrana Igi.
Właśnie dlatego, 17 października uruchamiamy wielki ruch, który pomaszeruje razem w kierunku poszukiwania tego, co łączy nas wszystkich. Dołączcie do ruchu i bądźcie z nami w przyszłą sobotę. Zapraszam na https://startujemyzruchem.pl/

Według doniesień Onetu, inauguracja odbędzie się w mniejszym gronie ze względu na restrykcje sanitarne.

Zobacz wideo Trzaskowski: Dzięki wam udało się obudzić miliony Polek i Polaków
Więcej o: