Miesięcznica smoleńska. Uczestnicy w maseczkach, ale bez zachowania wymaganego dystansu

W sobotę na placu Piłsudskiego w Warszawie upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej. W uroczystości uczestniczyli m.in. Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. Uczestnicy mieli maseczki - zgodnie z obowiązującymi zasadami - jednak na zdjęciach widać, że nie zawsze zachowywali wymagany dystans.

Od soboty cała Polska (z wyjątkiem powiatów "czerwonych") jest objęta zasadami żółtej strefy obostrzeń związanych z epidemią. Oznacza to m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Miesięcznica smoleńska w Warszawie. Uczestnicy w maseczkach, ale bez wymaganego dystansu

W sobotę w Warszawie odbyła się miesięcznica smoleńska. Politycy PiS, w tym Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Antoni Macierewicz brali udział w uroczystościach na placu Piłsudskiego. Prezes PiS złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar katastrofy. 

Na zdjęciach widać, że uczestnicy mieli założone maseczki zgodnie z obowiązującymi zasadami. Wcześniej politycy PiS byli krytykowani za nieprzestrzeganie własnych obostrzeń, szczególnie w czasie kampanii prezydenckiej. 

Jednak według informacji podanych na stronie rządowej Gov.pl uczestnicy zgromadzeń muszą zarówno zakrywać usta i nos, jak i zachowywać 1,5 m dystansu od siebie. Tymczasem na zdjęciach widać, że w niektórych momentach uroczystości politycy nie zachowali wymaganego dystansu. 

Więcej o: