Ojciec molestował seksualnie trzy małoletnie córki. Jest wyrok sądu w głośnej sprawie

Ze względu na dobro pokrzywdzonych proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami sądu. 38-letni Krzysztof S. został w piątek skazany na 9 lat pozbawienia wolności.

Krzysztof S. z Izdebek został skazany za wielokrotne doprowadzenie osoby małoletniej poniżej lat 15 do innych czynności seksualnych oraz kazirodztwo. Zarzuty dotyczyły trzech córek skazanego. Rodzina Krzysztofa i Joanny S. mieszkała mieszkała w Izdebkach w powiecie brzozowskim. Wszyscy utrzymywali z pomocy społecznej. W rodzinie dochodziło do przemocy i miała założoną Niebieską Kartę, dozór kuratora, wspierał ją także asystent rodziny. Sprawa wykorzystywania seksualnego wyszła na jaw dopiero w 2018 roku po zaginięciu jednego z synów - 12-letniego Daniela S. Chłopiec spędził dwie zimne noce prawdopodobnie w lesie poza domem.

Sąd skazał sprawcę na 9 z 12 możliwych lat pozbawienia wolności. Jak informuje RMF FM: Sąd ponadto orzekł dla Krzysztofa S. zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi osobiście, telefonicznie, listownie, także po odbyciu kary. Nie wolno mu się też zbliżać do nich na odległość mniejszą niż 50 metrów. S. ma też wypłacić każdej z dziewczynek po 10 tys. zł nawiązki. Wyrok nie jest prawomocny.

Prokurator prowadząca sprawę podkreśliła, że ojciec molestował każdą z córek co najmniej kilka razy. Oskarżony nie przyznał się do winy.

Jak donoszą media żona oskarżonego, która występowała jako świadek, powiedziała przed rozpoczęciem procesu, że nie wierzy w winę Krzysztofa, i że jest on dobrym ojcem.

W dalszym ciągu prowadzone jest śledztwo w sprawie poniesienia odpowiedzialności pracowników opieki społecznej za ten dramat. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników opieki społecznej oraz narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, a także narażenia przez rodziców na takie niebezpieczeństwo.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność
Więcej o: