Pogoda na tydzień [12-18 października]. Synoptycy prognozują deszcz i ochłodzenie

Jaka będzie pogoda w przyszłym tygodniu? Synoptycy prognozują sporo opadów deszczu i stosunkowo niską temperaturę. Przejaśnienia będą należeć do rzadkości.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Synoptycy zapowiadają deszcz

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że poniedziałek będzie deszczowy. Tego dnia opadów można się spodziewać w niemal całym kraju z wyjątkiem województwa zachodniopomorskiego. W rejonach położonych w zachodniej części Polski wystąpią przejaśnienia, wschód będzie znacznie bardziej pochmurny. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 8 stopni w Rzeszowie do 13 stopni we Wrocławiu.

We wtorek nieco się rozpogodzi. W województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim będzie świecić słońce. Brak opadów, choć z dużym zachmurzeniem, prognozuje się także dla Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska i okolic Łodzi. W pozostałej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Termometry wskażą od 9 stopni w Rzeszowie i Lublinie do 14 stopni w Gdańsku.

Środa będzie deszczowym dniem. Tego dnia nie będzie regionu, w którym nie będzie padał deszcz. Najwięcej przejaśnień można się spodziewać w województwach położonych przy zachodniej i północnej granicy kraju. Meteorolodzy prognozują, że w najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 9 stopni w Krakowie i Rzeszowie do 15 stopni w Białymstoku. 

Pogoda na czwartek i piątek. Na pogodowej mapie sporo słońca

W czwartek Polska podzieli się na dwie strefy pogodowe. Na północy należy spodziewać się opadów deszczu, a na południu słońca. Najintensywniejsze opady wystąpią w okolicach Olsztyna, a najwięcej przejaśnień odnotują mieszkańcy Kielc i Lublina. Termometry wskażą od 11 stopni w Zielonej Górze do 14 stopni w Zielonej Górze, Szczecinie i Gdańsku.

Piątek będzie deszczowy i pochmurny. Padać będzie niemal w całym kraju z wyjątkiem okolic Białegostoku, Olsztyna, Gdańska i Szczecina. Najwięcej przejaśnień można spodziewać się na Pomorzu i w Małopolsce. W najcieplejszym momencie dnia temperatura będzie wahać się od 9 stopni w Łodzi do 14 stopni w Lublinie. 

Pogoda na weekend. Z dnia na dzień więcej przejaśnień

W sobotę warunki atmosferyczne będą przypominać te z piątku. W przeważającej części kraju będzie padać deszcz. Wyjątkami będą województwa mazowieckie, łódzkie i lubelskie. Synoptycy nie prognozują jednak żadnych przejaśnień. Termometry wskażą od 8 stopni w Białymstoku do 14 w Zielonej Górze.

W niedzielę wyraźnie się rozpogodzi. Padać będzie wyłącznie w województwach podlaskim, lubelskim, podkarpackim i wielkopolskim, a w pozostałej części kraju zaświeci słońce. Synoptycy prognozują, że najwięcej przejaśnień zobaczymy w okolicach Krakowa, Kielc, Łodzi, Warszawy, Bydgoszczy i Gdańska, a temperatura maksymalna będzie wahać się od 9 stopni w Białymstoku do 15 stopni w Zielonej Górze.

Więcej o: