Pogoda na dziś - poniedziałek 12 października. Deszczowy front w południowej i wschodniej Polsce

Pogoda na dziś - poniedziałek 12 października. Przez większą część dnia w całej Polsce zapowiadane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. We wschodnich i południowych regionach przewidywane są również intensywne opady.
Zobacz wideo Topniejące lodowce Spitsbergenu. "Byłem przerażony tym, co zobaczyłem" [Oko na świat]

W poniedziałek temperatura będzie znacznie niższa, niż miało to miejsce jeszcze w weekend. Na południu będzie zaledwie 8-9 stopni w ciągu dnia.

Temperatura. Dziś od 8 do 13 stopni

Najniższa temperatura zapowiadana jest w Katowicach i Krakowie, gdzie będzie maksymalnie 8 stopni. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców województwa opolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. W Warszawie termometry pokażą 10 stopni, a w Olsztynie i Bydgoszczy 11 stopni. W województwach pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubelskim prognozowanych jest 12 stopni. Najwyższa temperatura 13 stopni, przewidywana jest w Rzeszowie, Białymstoku, Zielonej Górze i Szczecinie.

Pogoda na dziś - poniedziałek 12 październikaPogoda na dziś - poniedziałek 12 października gazeta.pl

Opady. Sporo chmur i deszczu

W całej Polsce prognozowane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Rozpogadzać się zacznie dopiero wieczorem na zachodzie i północy kraju. Meteorolodzy zapowiadają spory front z intensywnymi opadami, który od rana obecny będzie w południowej i centralnej Polsce, a pod wieczór także na wschodzie. Deszcz obejmie województwa: opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, lubelskie, świętokrzyskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Wieczorem przelotny deszcz pojawi się także na wybrzeżu. Wiatr będzie słaby.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: