Pogoda na dziś - piątek 9 października. Więcej słońca na południu kraju

Pogoda na dziś - piątek 9 października. Deszczu mogą spodziewać się dziś mieszkańcy zachodniej i północnej Polski. Przelotne opady prognozowane są również w centralnej części kraju.
Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

W piątek czeka nas kontynuacja pochmurnej pogody. Więcej słońca i cieplejszy dzień przewidywany jest w województwach na południu kraju.

Temperatura. Na południu od 16 do 17 stopni

Najniższa temperatura, 13 stopni, przewidywana jest w Gdańsku i Zielonej Górze. Jeden stopień więcej będzie w województwach warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. 15 stopni pokażą natomiast termometry w Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy. Meteorolodzy prognozują temperaturę do 16 stopni w województwach śląskim, podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Opola i Krakowa, gdzie będzie 17 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 9 października.Pogoda na dziś - piątek 9 października. gazeta.pl

Opady.

Początkowo duże zachmurzenie utrzymywać się będzie tylko w północno-zachodniej Polsce. Z czasem front przesunie się nad południowo-zachodnią, centralną i północno-wschodnią część regionów. W województwach na południu kraju przez większą część dnia będzie bardzo słonecznie. Deszcz zapowiadany jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, a po południu także łódzkim, mazowieckim i podlaskim. Wiatr na ogół słaby, na wybrzeżu może wiać w porywach do 45 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: