Zielona Góra. Nie żyje kobieta, na którą podczas wesela spadła dyskotekowa kula

Śmiercią 82-latki zakończył się wypadek, do którego doszło w sobotę podczas odbywającego się w Krępie (województwo lubuskie) wesela. Na kobietę spadła dyskotekowa kula. Poszkodowana była reanimowana jeszcze na sali weselnej. Niestety, po trzech dniach w szpitalu kobieta zmarła.

Do zdarzenia doszło w sobotę 3 października wieczorem podczas zabawy weselnej w Krępie w województwie lubuskim. W pewnym momencie z sufitu oderwała się kula dyskotekowa. Spadła na głowę jednej z uczestniczek uroczystości - 82-letniej kobiety z najbliższego kręgu rodziny pary młodej - podaje TVN 24.

Zobacz wideo Pieszy w Pabianicach miał szczęście. Tuż za nim kierowca wypadł z drogi

Zielona Góra. Tragiczny wypadek na weselu. Kobieta zmarła po tym, jak spadła na nią dyskotekowa kula

Kobieta doznała ciężkich obrażeń - straciła przytomność, a po przyjeździe na miejsce pogotowie podjęło pierwsze czynności reanimacyjne jeszcze na sali weselnej. Ratownikom udało się przywrócić funkcje życiowe kobiety, którą przewieziono do szpitala. Tam jednak zmarła, o czym poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Jak przekazał, w sprawie przyczyn wypadku wszczęto postępowanie. - Jest prowadzone z artykułu 155 Kodeksu karnego [nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka -red.]. Obecnie toczy się w sprawie, nie ma w nim podejrzanych - powiedział, cytowany przez TVN 24.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem w sali w Krępie. Odbywało się tam wesele. 82-latka była jedną z osób z kręgu najbliższej rodziny. Kula, spadając, uderzyła ją w głowę. Kobieta straciła przytomność i była reanimowana przez wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Lekarzom udało się przywrócić jej funkcje życiowe, została zabrana do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarła.

Więcej o: