Pogoda na dziś - czwartek 8 października. Kolejny pochmurny dzień

Pogoda na dziś - czwartek 8 października. Synoptycy zapowiadają deszcz głównie na wschodzie i północnym zachodzie kraju. W pozostałych regionach nie powinno padać.
Zobacz wideo Stadion zamieniony w las. Ma być dziełem i ostrzeżeniem

W czwartek ponownie przewidywane jest duże i umiarkowane zachmurzenie. Według dotychczasowych prognoz taka pogoda będzie utrzymywać się już do końca tygodnia.

Temperatura. Dziś od 13 do 16 stopni

Najchłodniejszy dzień, do 13 stopni, czeka dziś mieszkańców województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, śląskiego i małopolskiego. Jeden stopień więcej przewidywany jest natomiast w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu, Łodzi, Kielcach i Rzeszowie. 15 stopni będzie w Warszawie i Lublinie. Najwyższa temperatura prognozowana jest dla Warmii i Mazur oraz Podlasia. Tam zapowiadanych jest 16 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 8 października.Pogoda na dziś - czwartek 8 października. gazeta.pl

Opady. Na wybrzeżu zapowiadane są silniejsze porywy wiatru

Zachmurzenie duże i umiarkowane z czasem obejmie cały kraj. Przejaśniać się będzie ponownie dopiero wieczorem w południowych i centralnych regionach. Bardziej intensywne opady przewidywane są w pierwszej części dnia w województwach małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, podlaskim i w części Mazowsza. Wieczorem padać będzie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i w północnych powiatach Wielkopolski. Wiatr na ogół słaby - na wybrzeżu i krańcach zachodnich przewidywane są umiarkowane porywy dochodzące do 45 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: