TVP i dziwne nazwiska widzów dzwoniących do studia "W tyle wizji": Skłobudzka z Kłobudzka

"Hanna Zlublina z Lublina" to jedna z osób, która zadzwoniła do jednego z ostatnich programów "W tyle wizji" w Telewizji Polskiej. Widzowie od razu zauważyli, że z nazwiskami dzwoniących coś jest nie tak.

Autor pasków w TVP przedstawił dzwoniących jako: "Dr Hanna Zlublina, Lublin", "Małgorzata Skłobucka, Kłobuck" czy "Stanisław Starnowa, Tarnów". Jego pomyłka została szybko wychwycona przez widzów.

Hanna Zlublina i Małgorzata Skłobucka - widzowie zwracają uwagę na dziwne paski w TVP 

Zdjęcia pasków z dziwnymi nazwiskami gości programu "W tyle wizji" bardzo szybko trafiły na portale społecznościowe. Początkowo niektórzy uważali, że jest to montaż krytyków telewizji publicznej. Okazało się jednak, że taka sytuacja faktycznie miała miejsce w jednym z programów. Niektórzy w komentarzach zwracają uwagę, że przy dofinansowaniu wynoszącym 2 mld złotych w TVP nie powinno być takich wpadek.

WP.pl poprosiła Magdalenę Ogórek o komentarz w tej sprawie. Dziennikarka odparła jedynie, że jest "częścią zespołu, a nie solistką". W sprawie pomyłki poprosiliśmy o stanowisko również nadawcę. W odpowiedzi Centrum Informacji podało, że paski "utrzymane były w konwencji żartu, były pewną formą zabawy słowem". Do pomyłki odniesiono się także podczas programu, którego prowadzący przedstawili się jako Stanisław Zochoty i Krzysztof Zopola. 

"W tyle wizji" to satyryczny program TVP Info, w którym publicyści komentują najnowsze wydarzenia polityczne i społeczne. Do programu mogą dzwonić także widzowie. Format miał być odpowiedzią telewizji publicznej na program "Szkło kontaktowe" w TVN24.

"W tyle wizji" pojawił się po raz pierwszy w TVP 1 kwietnia 2016 roku. Prowadzącymi program są m.in. Magdalena Ogórek, Marin Wolski, Wiktor Świetlik, Stanisław Janecki czy Rafał Ziemkiewicz. Zaledwie dwa lata później Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się z materiałem "Gazety Wyborczej" mówiącym, że program telewizji publicznej stosuje manipulacje oraz obraża dziennikarzy gazety.

Zobacz wideo Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci w Lublinie. Jego zachowanie nagrał miejski monitoring
Więcej o: