Żagań. Wypadek na poligonie. Dwóch żołnierzy trafiło do szpitala

Dwóch żołnierzy z 1. Pułku Saperów z Brzegu zostało rannych na poligonie w Żaganiu w województwie lubuskim. Obaj trafili do szpitala, o czym poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Od 28 września do 9 października na terenie obiektów szkoleniowych OSPWL Żagań realizowane było szkolenie pododdziałów 1. Batalionu Inżynieryjnego dowodzonego przez ppłk Piotra Dudę - informuje 1 Pułk Saperów na swojej stronie internetowej.

Żagań. Dwóm rannym żołnierzom nie zagraża żadne niebezpieczeństwo

Głównym celem szkolenia poligonowego było podtrzymanie zdolności pododdziałów do realizacji zadań zgodnie z bojowym przeznaczeniem, a także doskonalenie nawyków bojowego zachowania się żołnierzy w warunkach zbliżonych do realnych działań na polu walki.

W trakcie szkolenia pododdziały realizowały szereg przedsięwzięć, takich jak szkolenie strzeleckie, zajęcia z minerstwa oraz zapór inżynieryjnych, szkolenie na minach bojowych, zajęcia taktyczno - specjalne zgrywające plutony czy ćwiczenie taktyczno - specjalne

Niestety, podczas ćwiczeń na poligonie w Żaganiu doszło do wypadku. Dwóch żołnierzy z 1. Pułku Saperów z Brzegu trafiło do szpitala, ale ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Zobacz wideo Święto Zmarłych. Czy będziemy mogli pójść na groby?
Więcej o: