Pogoda na dziś - środa 7 października. Więcej chmur i deszczu na południu oraz wschodzie kraju

Pogoda na dziś - środa 7 października. Synoptycy zapowiadają większe rozpogodzenia głównie dla północnej i zachodniej Polski. W pozostałych regionach będzie więcej chmur.
Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

W środę dodatkowo należy spodziewać się przelotnego deszczu. Opady pojawią się głównie na południu i wschodzie kraju.

Temperatura. Dziś od 14 do 17 stopni

Najwyższa temperatura w środę zapowiadana jest dla Podlasia. Tam będzie do 17 stopni. Jeden stopień mniej czeka mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Do 15 stopni pokażą termometry w Gdańsku, Łodzi, Kielcach, Opolu i Katowicach. Najniższa temperatura, 14 stopni, prognozowana jest w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, małopolskim i podkarpackim.

Pogoda na dziś - środa 7 października.Pogoda na dziś - środa 7 października. gazeta.pl

Opady. Więcej deszczu na południu i wschodzie kraju

Rano większe zachmurzenia przewidywane są w południowej i centralnej części kraju. Później więcej chmur pojawi się także w całej wschodniej Polsce. Najwięcej przejaśnień będzie natomiast w północnych i zachodnich województwach. W pierwszej części dnia deszcz prognozowany jest w województwach świętokrzyskim, małopolskim i śląskim, a później także w podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Wiatr na ogół słaby.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: